FOREVER ARCTIC SEA
1 bal. / 120 kapsúl   38,32 €

Forever Arctic Sea

Prevencia pred mozgovou príhodou a srdcovým infarktom. Nový a vylepšený Forever Arctic Sea teraz obsahuje patentovanú zmes oleja z kalmarov, ktoré sú bohaté na DHA, ultračistý omega-3 rybí olej a olivový oleja bohatý na kyselinu olejovú.
Táto unikátna zmes je jedinečná a poskytuje nielen o 33 % viac DHA denne, ale tvorí aj dokonalú rovnováhu DHA a EPA pre optimálne zdravie
a pohodu.
V našom jedálničku je veľa omega 6 mastných kyselín (mäso, slnečnicový, sezamový, kukuričný olej, arašídy, keksy...) a málo omega 3.Pomer by mal byť v najhoršom prípade omega 6 ku omega 3 -- 3:1--
Ale skutočnosť je 10:1 a aj viac !!!
Toto spôsobuje krehké steny buniek, krehké cievy, infarkty, mozgové porážky ...
Účinok Artic SEA - na srdcovo-cievny systém:
*ide o vazodilatačnú látku, tzn. že rozširuje cievy, tým   reguluje krvný tlak
*antiagregačná látka krvných dostičiek, tzn.   protizoskupuvanie, tým znižuje zrážanie krvi, znižuje   tuky v krvi, znižuje LDL a zvyšuje HDL cholesterol,
 brzdí rozvoj srdcovo cievnych a nádorových   ochorení.
Zabraňuje tvorbe krvných zrazenín (bez vedľajších účinkov), prirodzene znižuje hustotu krvi, má pozitívny účinok pri lepšom zásobovaní aj v jemných a zúžených cievach (ruky, prsty, oči, uši...).
*Uľahčuje prácu srdca, pomáha upravovať prácu   srdca (arytmiu), pomáha pri kôrnatení ciev, angíne   pectoris.
Užívaním môžeme znížiť riziko infarktu a mozgovej príhody o 50 - 70 %!
*nádorové ochorenia - preventívne zabraňuje rozširovaniu ( deleniu) nádorových buniek, znižuje riziko vzniku a šírenia metastáz (hl. pri rakovine prsníka, hrubého čreva, prostaty), zabraňuje vzniku zápalových procesov v org. v dôsledku stresu. 
* Nervové a psychické ochorenia - omega-3 potrebuje plod v tele matky, hlavne jeho vyvíjajúci sa mozog. Pozitívny vplyv na obehový systém a oblasť mozgu.
Pomáha pri depresívnych stavoch, nedostatku pozornosti a hyperaktivite detí , dyslexii, schizofrénii, bolestiach hlavy, stupňujúcej sa agresivite (príčinou môže byť zvýšený príjem Omega-6)
*Môžu pomôcť pri prevencii Alzheimerovej choroby
*Kožné ochorenia - pomáha pri ekzémoch, suchej     koži, psoriáze, zápaloch kože, husej koži.
*Tiež môže pomôcť proti lámaniu vlasov,   vypadávaniu  vlasov.
*Ženské problémy - pomáha proti kŕčovitým   bolestiam pri menštruácii, pri menopauze.
*dôležité pri novotvorbe kostnej hmoty.
*Ochorenia imunitného systému - (pri astme je   dôležité znížiť príjem Omega-6!),pomáha pri   zápalovom ochorení čriev, ľadvín z autoimunitnej   príčiny.
*Reumatické ochorenia - pomáha pri artritíde, dne ...
*Dôležitý pri cukrovke, pre zrakovú ostrosť.
*pri Crohnovej chorobe
*zelenom zákale (vysoký očný tlak)