FOREVER FREEDOM

FOREVER FREEDOM      

Zloženie: patentovaný, stabilizovaný aloe vera gél ochutený pomarančovou šťavou, Glukozamín (síran glukozamínu), Chondroitín (síran chondroitínu), MSM (metylsulfonylmetán, organická síra), vitamín C.

Glukozamín –  pomáha pri tvorbe a udržaní kĺbovej chrupavky, obnovuje poškodené kĺby, šľachy,  chrupavky a mäkké väzivo. Udržiava tekutinu v chrupavke, je stavebným kameňom kĺbového maziva a stimuluje bunky chrupavky (chondrocyty) k produkcii kolagénu a proteoglykanu. Pri perorálnom podaní sa ľahko vstrebáva a asi do 4 hodín sa dostáva na miesto svojho pôsobenia. Má protizápalový účinok a ochranný vplyv na chrupavku.

Chondroitín – stará sa o výživu chrupavky, ktorá nie je priamo vyživovaná cievnym systémom.  Je to priama zložka chrupavky. Tiež zabraňuje aktivite enzýmov (elastázu, kolagenázu) , ktoré urýchľujú degradáciu chrupavky. Má protizápalové a bolesť tlmiace účinky, spomaľuje poškodzovanie chrupavky a povzbudzuje jej rast, zlepšuje pohyblivosť kĺbu a výrazne obmedzuje potrebu užívania nesteroidných antireumatík. Chondroitín by sa mohol používať aj proti ateroskleróze, pretože znižuje hladinu cholesterolu v krvi, znižuje tvorbu aterosklerotických plakov, znižuje zápal ako zložku aterosklerózy.

MSM = Metyl-Sulfonyl-Metan - je to druh organickej síry, ktorá sa nachádza v každej bunke ľudí i zvierat. Jednou z jej najdôležitejších vlastností je jej schopnosť tíšiť bolesť spojenú so zápalom, teda aj artritídu. Síra pomáha, aby sa potrebné látky dostali do chrupavky. Spolu s vitamínom C je rozhodujúca pri tvorbe kolagénu a udržiavaní zdravej chrupavky. MSM zabraňuje prejavom alergie z potravín a zmierňuje prejavy šedého zákalu. Možno ho použiť aj pri liečbe akné, popálenín, dny a hojení rán, spevňuje vlasy a nechty.

Použitie:    Pomáha udržať zdravú chrupavku a funkciu kĺbov, zosilňuje spojivové tkanivo, zlepšuje výživu kostí a kĺbov, pomáha udržiavať zdravú pokožku, vlasy, nechty. Pomáha pri regenerácii a obnove chrupavky. Forever Freedom bol v roku 2004 v ČR vyhodnotený ako najlepší prípravok na tieto účely. Zvýšená bio-prístupnosť (lepšia absorpcia) je dosiahnutá vďaka aloe vera gélu.

Pomáha ďalej pri: artritíde (aj reumatoidná a osteoartróza), psoriatickej artritíde, dne, spondylitíde (zápal chrbtice), tenisovom lakti, bolesti a stuhnutí v ramene, opakujúcich sa vytknutiach, bolestiach chrbtice, ischiase, svalovom reumatizme, bolesti a stuhnutí svalov, šliach a ich úponov, bolesti z námahy každodenného života, ako súčasť podpornej liečby pri ateroskleróze a ischemickej chorobe srdca, pri vysokom krvnom tlaku.

 Môžu ho užívať aj diabetici, pretože metabolizmus polysacharidov obsiahnutých v tomto prípravku nejde cez glukózu. Účinok inzulínu a hladinu glukózy v krvi ovplyvňuje viacero faktorov,  preto sa odporúča častejšia návšteva u lekára na sledovanie hladiny gluk. v krvi.

Účinky sa dostavia po 4 až 8 týždňoch, v závislosti od závažnosti ochorenia, veku, hmotnosti. Pri závažných a dlhotrvajúcich ochoreniach sa osvedčilo zvýšené dávkovanie 180 až 240 ml Freedomu denne rozdelené do 4 dávok. Pri dlhotrvajúcich ochoreniach môže liečba trvať aj dlhšie ako uvedené 3 mesiace.

Na trhu je viacero prípravkov, veľa na báze želatíny, ale to nerieši problém komplexne. Pri regenerácii chrupavky sú dôležité aj iné biologicky aktívne látky, ktoré sa v daných prípravkoch nevyskytujú, ale vo Forever Freedom áno, pretože obsahuje aloe vera. A ta je zárukou, že sa potrebné látky dostanú na „miesto určenia“  Krátkodobé alebo nepravidelné užívanie tohto prípravku nemá žiadnu cenu. Žiadaný výsledok sa dostaví, ale chce to čas. Výsledok však bude stáť za to.

Forever Freedom

1 liter 

 MOC : 42,52 €